Skip links

WordPress Site Hızlandırma – WordPress Hızlandırma İşlemine Dair Diğer Ayrıntılar

Wordpress hızlandırma hizmeti uygulama dahilinde sıklıkla tercih edilen içeriklerden birisidir. Yazınızda Wordpress’in ne olduğuna, içeriklerine dair bilgilere beğeneceğiniz ve ardından hızlandırma hizmetinin neden önemli olduğu ve nereden alınabileceği ile ilgili içerikleri paylaşacağız:

WordPress İle Site Hızlandırma Hizmeti

WordPress günümüzde tüm internet sitelerinin yaklaşık olarak yüzde 65’inin kullandığı düşünülen oldukça yaygın bir uygulama. Bir blog altyapısı ile kurulmuş olmakla birlikte; haberden e-ticarete kadar pek çok farklı alanda hizmet alınabilecek bir platform haline dönüşmüştür.

Dolayısıyla WordPress bünyesinden site hızlandırma işlemleri de önemli bir nokta olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle Seo çalışmalarının mühim kısımlarından birisine oluşturan site hızlandırma uygulamaları; arama motorlarında üst sıralarda yer almak için olmazsa olmaz içeriklerden birisidir.

WordPress yazılımı ile işlem yapmakta olan internet sitesi kullanıcıları bu bakımdan şanslıdır. Çünkü çok fazla eklenti ve tema bulunduğu için pek çok düzenleme herhangi bir kod bilgisine İhtiyaç olmadan yapılabilir. Peki WordPress ile site hızlandırma işleme neden gereklidir? Birlikte değerlendirelim:

 Wordpress İle Site Hızlandırmanın Önemi

WordPress site hızlandırma 2021 dahilinde sıklıkla araştırılan konulardan birisi olmaya devam etmektedir. Bu anlamda ilk sorulan sorulardan birisi; site hızının neden önemli olduğudur. Kısaca şu şekilde ifade edilebilir; kullanıcıların yararına sunulan her içerik arama motorları açısından önem arz etmektedir.

Dolayısıyla artık çok kısa sürelerde işlemlerin yapılabildiği internet dünyasında da site oldukça önemli içeriklerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Mevcut sitenin hızlı oluşu pek çok farklı etkene yol açar. İlk olarak sayfa görüntüleme sayısı artar ve kısa süre içerisinde sayfadan çıkma oranında düşüş yaşanır. Yavaş işleyen siteden kullanıcıların sitede kalma oranı düşüktür.

Burada genel kıstas sitenin 4 saniyenin altında bir sürede açılması gereklidir. 4 saniyenin üzerine çıktığı takdirde yapılan araştırmalara göre ortalama olarak 4 ziyaretçiden birisi siteyi terk eder.

Sıklıkla araştırılan içeriklerden bir diğeri de site hızının WordPress ile nasıl ölçülebileceğidir. İnternet sitesi hızını ölçmek için artık sanal pek çok araç bulunmaktadır. Sorgulama esnasında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de; ana sayfanın ölçümü dışında bir tane alt sayfanın da test edilmesi gerektiğidir.

Daha sonra mevcut sonuçlar ileriki zamanlar ile karşılaştırmak için not edilir. Bu aşamada pek çok farklı arama motoru üzerinden faydalı uygulama bulmak ve site hızını kolaylık ve ölçmek mümkündür.

Kaliteli olmayan bir sunucu firması bulundurulması Seo açısından olumsuz tercihlerden birisidir. Dolayısıyla hosting olarak da bilinen sunucu içeriklerinin internet sitesi hızını etkileyen temel unsurlardan birisi olduğunu söylemek mümkündür. Başarılı bir host sağlayıcısı seçmek önemli içerikler arasında yer alır; bunun için internette düzenli küçük bir araştırma yapmak yeterli olacaktır.

 Wordpress Hızlandırma İşlemine Dair Diğer Ayrıntılar

Yazı hızlandırıcı gibi farklı aramalardan konu dahilinde sunulsa da; aslında burada esas olan internet sitesine giriş hızı olmaktadır. Bu anlamda WordPress site hızlandırma işlemini etkileyen unsurlardan bir diğer olarak tema seçimini göstermek doğru olacaktır.

Aynı zamanda bir sitenin hızı bakımından neredeyse % 90’ı aşan bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir. Dolayısıyla tema seçiminin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmakta ve site uyumuna sahip; temiz şekilde kodlanmış tasarımın kullanılması tavsiye edilmektedir.

Pagespeed  gibi aramalarla sıklıkla değerlendirilen site hızlandırma ya da kurumsal pek çok tasarıma dair hizmet almak ve ayrıntılı bilgi edinmek için; webse.net internet sitesi aracılığıyla firmamıza ulaşabilir; merak ettiğiniz tüm içerikler için kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a comment

Explore
Drag