Skip links

Logo

Tasarım

Logo günümüzde vazgeçilemez bir marka amblemi veya sembolüdür. Günümüzde birçok işletmenin kendine has logoları bulunmaktadır. Zamanla firmaların haricinde bireysel kişiler de kendilerine özel logolar yaptırmaktadırlar. Sosyal medya fenomenlerinin markalaşmak adına kendilerine ait logoları bulunmaktadır.

Logonun Önemi!

Logo bir kurumu, kuruluşu veya bir kişiyi temsil etmek için oluşturulan bir grafik amblemi veya sembolüdür. Logosu bulunan bir firma kolaylıkla ayırt edilebilir ve akılda kalıcı bir marka olma yolundadır. Popüler markaları uzun süre görmeseniz dahi birçok markanın logosunu ezbere çizebilirsiniz. Artık zihnimizde yer edinmiş bazı şekilleri veya ifadeleri görünce bile o logolara “markalara” benzetmekteyiz. Kısaca özetlemek gerekirse yaptığınız işte tanınmak, kurumsal bir duruş sergilemek ve akılda kalıcı olmak istiyorsanız mutlaka bir logonuz olmalıdır.

Nasıl

Yapılır?

01

Fikirlerin Dansı

Müşterin bir fikri olması veya “Ben buna benzer bir şeyler istiyorum” demesi bile birçok yolun hızlı bir şekilde ilerlemesine yol açmaktadır. Müşteriler ile tasarımcılar arasında gecen bu fikir alışverişi logonun hangi sektörde kullanılacağı nasıl olacağı hangi renk paleti kullanılacağı ilk adımda belirleniyor.

02

Araştırma Süreci

Tasarımcılar oluşturulmak istenen fikirler üzerinde araştırmalar yapmaktadır. Webse.Net ile sizin için kendi alanınızda profesyonel logo çıkartabilmek için detaylı Pazar araştırması firma analizleri ile çoğunlukla bilindik markaların üzerinde giderek bir araştırma yapılmaktadır. Yapılan araştırmalar derlenip toplanmaktadır

03

Önizleme

Yaptığımız araştırmalardan sonra aklımızdaki fikir dijital ortama dökülür. Webse.Net uzman grafikerleri tarafından size uygun akılda kalıcı ve profesyonel bir kurumsal logo önizlemesi çıkartılı ve  çıkartılan logo size sunulur.

04

Yorumlama

Müşteri ile tasarımcı arasında oluşan fikrin ana temasından hareketle yapılan araştırma sonucu bir logo önizlemesi ortaya çıkar. Bu logo üzerinden çalışmaya devam edilir. Renk uyumu nasıl? Akılda kalıcı mı? Göze hoş geliyor mu? Gibi birçok soruyu tasarımcı ve müşteri arasında yorumlanır. Logo üzerinde yapılması gereken düzenlemeler müşteri tarafından belirtilir. Logo 5. Adıma geçmeden önce revize edilerek son haline getirilir.

05

Logo Kullanıma Hazır!

Son yapılan revizeden sonra akılda kalıcı ve profesyonel logonuz hazır hale gelir. Son olarak logonuz size gönderilmeden önce tüm dosyaları arşivlenmektedir ve istediğiniz mail adresine doğrudan gönderilmektedir. Logonuz son aşamaya gelmeden önce revize aşamasında, istediğiniz logo boyutunu da belirtmeniz de fayda vardır. Bir çok müşterimiz dijitalde kullanmak için logo yaptırsa da logonuzu tabelanıza basmak için veya farklı yerlerden kullanmak isteyebilirsiniz, bu sebepten dolayı logo boyutunu önceden bildirmeniz sürecin hızını daha da arttıracağından emin olabilirsiniz.

İletiş-im

Kurumsal tasarım yaptırmak isteyen müşterilerimiz bizimle hızlı iletişime geçmek için whatsapp hattımızdan hafta için 7/24 ulaşabilirler.

Tasarımınız hazır!
Sadece baskı istiyorsanız hemen iletişime geçin!

matbaa@webse.net

Vakit kaybetmeden

İletişime geçin!

Whatsapp

+90 850 466 1942

E-Posta

destek@webse.net

Güncel fiyat teklifi almak için lütfen teklif formunu doldurunuz.

Explore
Drag