Skip links

Bursa SEO Ajansı – Bursa SEO Hizmetleri

SEO İngilizce bir kelime olup açılımı Search Engine Optimization’dur. Türkçede ise Anahtar Kelime Optimizasyonu anlamını taşır. Bilgisayar ve internet sistemlerinin geliştiği çağımızda birçok firma dijital sistemlere geçiş yapar. Bu bağlamda her sitenin amacı, hedefi farklı olabilir. Ancak temel hedef sitenin en üst sıralara ulaşmasıdır. Böylece alınan tıklamalar ve görüntülemeler arttırılabilir. Böylece marka tanınırlığı da ısa sürede sağlanabilir.

Bursa SEO Hizmetleri

Eğer e-ticaret sitesiyseniz daha üstte sıralanmak satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olur. Her ne kadar bu kolay gibi dursa da oldukça zordur. Zira günümüzde internette aynı sektörde hizmet veren yüzlerce veya binlerce site vardır.

Rakipleriniz arasından çıkmak, sıyrılmak istiyorsanız SEO ajansı tarafından yapılan bu çalışmalar büyük avantajla sunar.

Bursa Seo

SEO çalışmaları doğru bir şekilde yapılırsa bir sitenin daha yukarıda listelenmesine yardımcı olur. Böylece alınan doğal trafiğin de artmasını destekler.

SEO çalışmalarını daha iyi anlamak için arama motorlarının çalışma prensibini ve kullanıcıların eğilimini doğal olarak bilmeniz gerekir. Her ne kadar çoğu kişi bunun farkında olmasa da arama motorları sonuçları hiçbir zaman rastgele görünmez. Aksine bir takım etmenlerden yararlanılır.

Bunlar kullanılan anahtar kelimeler, güvenlik, konuyla alaka ve kullanıcı deneyimi gibidir. Google dünya çağında en yaygın olan arama motorudur. Bunu koruyabilmek, ziyaretçilere en iyi çözümleri verebilmek için gerekli önlemleri de alır.

Bu açıdan algoritmaları kullanarak siteleri incelemekte, bunları alaka durumuna göre listeleyerek kullanıcılara sunmaktadır. Dolayısıyla amacı ne olursa olsun siteniz içinde anahtar kelimeler kullanmak ve diğer SEO kurallarına özen göstermek, daha yukarıda listelenmenize yardımcı olacaktır. Böylece aldığınız ziyaretçi trafiği artabilir ve marka kimliği oluşturulmaya başlanabilir.

Ancak bu kapsama giren çalışmalar her site için standart değildir. İlk olarak site incelenmekte, ardından da eksikler bulunmaktadır. Ardından bunlar geliştirilerek algoritmanın daha iyi sıralaması sağlanır.

SEO analiz öncesinde ilk olarak Google Analytics verileri ele alınır. Bunların içinde kanal gruplamaları oldukça önemlidir.

Bu durum bir internet sitesinde sosyal medya, yönlendirme trafiği, e-posta pazarlaması ve ücretli arama gibi alanlar ile karşılaştırıldığında alabileceğiniz performansı gösterir. Ortalama konum ise güncel olarak bir sitenin nerede olduğunu belirtir.

İki etmen sayesinde sitenin güncel olarak nasıl sonuçlara sahip olduğu anlaşılarak buna uygun planlamalar yapılabilir. Profesyonel ekiplere sahip olan Webse bunların dışında tıklama oranlarına da bakar. Böylece arama sonuçlarında görüntülenme ardından kaç kişi tarafından ziyaret aldığınız incelenir.

Analizler esnasında ekiplerimiz sitenize olan geri dönüşleri de inceler. Böylece insanlar tarafından ne kadar tercih edildiğinizi görmenize yardımcı olur. Tüm bunlar sayesinde ziyaretçilerin sitenizde nasıl hareket ettiğine dair bir harita oluşturulur.

Tüm bu ölçümleri bilmek sitenin güncel olarak nasıl işlediğine dair ayrıntılı bilgi almanıza yardımcı olur. Söz konusu verilerin alınması ile beraber Webse, bunları profesyonel ve disiplinli ekipleri ile incelemektedir.

Bursa SEO Danışmanlığı

Arama Motoru Optimizasyonu amacı ne olursa olsun her site için önemlidir. Zira SEO hizmeti nedir temel olarak sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olan hizmetlerdir.

İnternet çağımızda neredeyse her evde gerek bilgisayar gerekse telefon aracılığıyla bulunmaktadır. 7/24 açık olması ve günlük hayatın önemli bir parçası haline gelmesiyle gün aşırı bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle birçok firma yapılarını buraya taşır.

Ancak bir web sitesinden en iyi çözümleri sunabilmesi, daha fazla ziyaretçi alabilmesi için üst sıralarda olmalıdır. SEO çalışmaları da burada devreye girer. Böylece arama motorlarının algoritmasına uygun bir site elde etmeniz sağlanır.

Böylece daha yukarıda listelenerek daha fazla tıklama alabilirsiniz. Zira bir kullanıcı en fazla 2 ya da 3 Google sayfası araştırır. Ancak sıklıkla ilk kaynak gerekli çözümleri elde etmeye yardımcı olur. Anahtar Kelime optimizasyonu burada devreye girerek, bir web sitesini destekler.

Sitenin kodlarından içeriklere kadar değişiklikler yapılarak, sıralamanın yukarıda olmasına yardımcı olunur.  Böylece algoritma tarafından yapılan taramalarda da daha iyi sonuçlar elde edilir. Her ne kadar bu işlemler standart olmasa da SEO nasıl yapılır belli başlı maddelere dayandığı için söylenebilir.

Anahtar kelime kullanımı SEO’nun kapsamına giren ilk konudur. Bu kelimeler, bir kullanıcı tarafından en çok araştırılan sözcükleri içerir. Bunları bilmek ve kullanmak internet sitenizin daha iyi sıralanmasına yardım eder.

Bu kelimeler özel programlar ile belirlendikten sonra URL adresinden içeriklere kadar her yerde kullanım görebilmektedir. Ancak dikkatli olunması, fazla kullanılmaması şarttır. Zira aşırı kullanım, algoritma tarafından spam olarak görülmeye neden olur.

Ayrıca SEO kapsamında başlık düzenlemeleri de yapılır. Bu alan birçok kişi tarafından önemsenmese de arama motorları tarafından önemsenir. Başlıkların H1-H2 gibi kullanılması algoritmadan daha iyi sonuçlar elde etmeye yardımcı olur.

Bir internet sitesinde kullanılan görseller de yine SEO kapsamına girer. Sadece metin içerikleri kullanmak, hem ziyaretçiler hem de algoritma tarafından hoş karşılanmaz. Kaliteli, konu ile alakalı ve özgün görseller en iyi sonuçları almaya yardımcı olur.

Webse tüm bu konulara dikkat ederek yaptığı çalışmalar sayesinde internet sitenizden en iyi sonuçları almanıza yardımca olur.

Bursa Seo Uzmanlığı

Her ne kadar Arama Motoru Optimizasyonu kolay bir şey gibi görülse de profesyonellik gerektirir. Uzman SEO ajansı ile çalışmak daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Bu konudan dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de içerik güncelliğidir.

Google ve diğer arama motorları internet sitelerini sıralarken güncelliğine önem verir. Algoritmaya hala yayında olduğunuzu göstermeniz en temel yolu içerikleridir. Yeni içerikler oluşturmak ve düzenli bir şekilde yayınlamak daha yukarıda listelenmenize yardımcı olur.

Ancak bu durum eski içerikleriniz gözden geçirmemeniz gerektiği anlamına da gelmez. Eğer bunları da yeniden ele alarak değiştirirseniz, aynı sonuçları elde edebilirsiniz. SEO üzerine profesyonel ekiplere sahip olan Webse içeriklerinizi baştan aşağı düzenleyerek daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaktadır.

Bunun yanı sıra başarılı ekiplerimiz hem iç hem de SEO çalışmalarını gerçekleştirir. Site içi çalışmalar geniş kapsamlı olup şu gibi işlemler sağlanmaktadır;

  1. Site kodlarının kontrol edilerek sadeleştirilmesi yapılır.
  2. Başlık etiketleri kullanılır.
  3. Özgün içerikler meydana getirilir.
  4. Görseller ve videoların içeriklere uyumlu olması sağlanır.
  5. Görsel ve videoların optimizasyon işlemleri yapılır.
  6. Sitenin daha hızlı açılması için önlemler alınır.
  7. İçerik kontrol edilerek dil kurallarına uyumlu hale getirilir.
  8. Konuyla ilgili anahtar kelimeler incelenerek, doğru bir şekilde kullanılır.
  9. Mobil uyumluluğun arttırılması için çalışmalar yapılır.

Deneyimli ve disiplinli ekiplerimiz site içi çalışmalarda tüm konulara büyük bir özen gösterir. Böylece size Türkiye’nin en iyi SEO uzmanı olarak çözümler sunulur. Eğer bunlardan yararlanmak, sitenizi daha yukarıda listelemek istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişim kurmaktır.

Ardından ekiplerimiz ilk olarak sitenizin güçlü ve zayıf yanlarını inceleyerek bunları sizinle paylaşır. Projeye onay verilmesi durumunda güçlü noktalar yerine zayıf olanlara odaklanarak geliştirilir. Böylece daha güçlü bir web sitesi elde edilir.

Bunların yanı sıra site içi SEO işlemleri tamamlandıktan sonra sonuçlar firmalar ile paylaşılmaktadır. Eğer talep edilirse gerekli düzenleme işlemleri de sağlanır. Böylece Webse her zaman müşteri odaklı çözüm önerileri sunar. Bunun için 7/24 iletişim kurarak bilgi vermeniz yeterlidir.

Bursa SEO Fiyatları

Seo hizmeti fiyat ne kadar, bu çözümlerden yararlanmayı düşünen firmalar tarafından sık sık sorulur. Zira buna göre bir bütçe yapılması gerekir. Bilindiği üzere bu çözümler hem site içi hem de site dışı yapılmaktadır. Fiyatlar her ikisinde değişiklik gösterir.

Site dışı SEO fiyatları backlink türüne göre değişir. Dolayısıyla ilk olarak bunların ne olduklarından bahsedilmelidir. Bunlardan biri olan doğal backlikler zararsız olup arama motorunu yönlendirmez. Ücret ödemeden çalıştığı için trafik oranları yüksektir.

Footer linkler reklamlar için kullanılır. Etkili olsa da dikkatli kullanılmaması halinde avantajı bulunmaz. Dolayısıyla sıklıkla eski sitelerde görülür. Yerleştirildiği yerler ise bir sitenin en altıdır.

NoFollow linkler ise sitenin güvenilirliğinden şüphe duyulup, yine de ona link vermek isteyenler için kullanılır. Böylelikle arama motoruna onun güvenli olmadığını, dolayısıyla takip etmemesini belirtir. Bir zamanlar avantajı olmasa da sonradan bu durum değişmiştir.

Son olarak DoFollow linkleri vardır. Bunlar NoFollow’un un aksine güvenlidir ve takip edilmesi mümkündür. SEO ajansı backlink çalışmalarında bunlardan herhangi bir tanesini kullanabilir. Ancak fiyatlar değişkenlik gösterir.

Baclinklerin yanı sıra hangi site içi SEO işleminin yapıldığı da önemlidir. Tüm bunlar fiyatları etkileyen unsurlardır. Her sitede farklı işlemler yapıldığı için standart fiyatlandırmalar da bulunmaz. Net rakamlar firma iletişime geçip siteyi belirttikten sonra, sitenin de ayrıntılı incelenmesiyle verilebilir. Zira böylece eksikler görülerek hangi işlemlerin yapılması gerektiği anlaşılabilir. Kurumsal bir yapısıyla size hizmet veren Webse her zaman müşteri memnuniyetini odaklar.

Bunu sağlayabilmek için sektör yakından takip edilerek gelişmiş ve modern çözümler sunulmaktadır. Alanında başarılı ve eğitimli ekiplerimiz SEO analiz çalışmalarını profesyonel bir şekilde gerçekleştirir. Böylece size en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur.

Tüm bu hizmetler kaliteden ödün vermeksizin uygun fiyat politikası ile verilmektedir. Eğer siteniz için SEO hizmeti almak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir. Ardından siteyi belirtip ihtiyaçları da söylerseniz bir rakam elde edebilirsiniz.

Sizlerin başarısını kendi başarısı olarak kabul eden Webse, arama motorlarında daha iyi bir sıralama alabilmeniz için alanında profesyonel olarak çalışmaktadır.

Leave a comment

Explore
Drag